Stainless Steel Shower Channel Drain
Stainless steel shower channel drains offer a flawless look with excellent drainage capacity. Make shower cleanup easy with a low-maintenance, corrosion-resistant linear drain.
- Описание
- Расследование
Описание
Спецификация:
| Model Number | DW-21B |
| Материал | Stainless steel 304 |
| Length Range | 300 – 2000MM |
| Vertical Outlet Size | Dia40mm/50mm/80mm/100mm |
| Siphon | ABS & SS304 for Option |
| Surface Finish | Brushed / Polished / Mirror / Gold / Черный / Rose Gold / Gun Grey |
| Accessories | Grate Lifting Hook, Instruction, Hair Strainer, Adjustable Legs |
| Flow Capacity | 28-30L/M |
| Ширина | 70мм,85мм,100 mm or custom-made |
| Height | 46мм, 50мм,60мм,67мм,76мм,95мм, 100мм |
| Вариант | LED light for choice, adjustable Legs; removable water seal siphon |
| Сертификация | CE, ISO9000, EN1253-1:2015 |
| Warranty | 20 годы |
| Услуга | ОЭМ/ОДМ |
| After-sale Service | Online technical support |
| Supply Ability | 10000 sets per Month |
| Delivery Time | 15-30 дни |
| Regular MOQ | 20 sets |
| MOQ for custom logo | 300 sets |
| MOQ for customized package | 300 sets |
| MOQ for graphic custom | 300 sets |


















