Black Gold Shower Drain
This black gold shower drain comes in a number of size options and provides a stylish yet practical finish to any shower room.
- Descrizione
- Indagine
Descrizione
Specification:
| Numero modello | DW-18 |
| Materiale | Acciaio inossidabile 304 |
| Length Range | 300 – 2000MM |
| Outlet Size | Dia40mm/50mm/80mm/100mm |
| Siphon | ABS & SS304 for Option |
| Surface Finish | Brushed / Polished / Mirror / Gold / Nero / Rose Gold / Gun Grey |
| Accessories | Grate Lifting Hook, Instruction, Hair Strainer, Adjustable Legs |
| Flow Capacity | 28-30L/M |
| Width | 70mm,85mm,100 mm or custom-made |
| Height | 46mm, 50mm,60mm,67mm,76mm,95mm, 100mm |
| Option | LED light for choice, adjustable Legs; removable water seal siphon |
| Certificazione | CE, ISO9000, EN1253-1:2015 |
| Warranty | 20 anni |
| Servizio | OEM/ODM |
| After-sale Service | Online technical support |
| Supply Ability | 10000 sets per Month |
| Tempi di consegna | 15-30 Giorni |
| Regular MOQ | 20 sets |
| MOQ for custom logo | 300 sets |
| MOQ for customized package | 300 sets |
| MOQ for graphic custom | 300 sets |
























