Matte Black Shower Drain
Our matte black shower drain combines quality and style, ensuring long-lasting performance with a sleek finish that enhances any bathroom decor. Made from durable materials, it offers reliable drainage while resisting corrosion and wear.
- Descrizione
- Inchiesta
Descrizione
| Model Number | DW-22 |
| Materiale | Stainless steel 304 |
| Misurare | 12″ 24″ 28″ 32″ 36″ 40″ 48″ 60″ or Others (300-2000mm) |
| Outlet Size | 2″ (50mm) |
| Flow Capacity | 65L / min (OD 2″) |
| Surface Finish | Brushed / Polished/ Gold / Nero / Gun Grey |
| Width | 2″, 2.75″, 3″, 3.35″, 4″ or others (50 / 75 / 85mm ) |
| Certificazione | CUPC/ CE / WaterMark / IOS9001 |
| Warranty | 20 Years |
| Regular MOQ | 20 sets |
Matte black shower drain accessories:
























