Caldo
Bathroom Triangle Floor Drain
Removable filter design for easy cleaning and maintenance, preventing hair clogs and ensuring smooth drainage. Built-in odor prevention system that blocks sewer smells from returning, keeping the bathroom air fresh and clean.
- Descrizione
- Inchiesta
Descrizione
| Model Number | DW-98 |
| Materiale | Acciaio inossidabile 304 |
| Length Range | 250 x 250mm, 200x200mm |
| Vertical Outlet Size | Dia40mm/50mm/80mm/100mm |
| Siphon | SS304 |
| Surface Finish | Brushed / Polished / Mirror / Gold / Nero / Rose Gold / Gun Grey |
| Accessori | Grate Lifting Hook, Instruction, Hair Strainer |
| Flow Capacity | 28-30L/M |
| Misurare | 250mm/200mm |
| Height | 92.5mm |
| Applicazione | Bathroom, kitchen, toilet, public drain area |
| Certificazione | Dopo Cristo, ISO9000, EN1253-1:2015 |
| Warranty | 20 anni |
| Servizio | OEM/ODM |
| After-sale Service | Online technical support |
| Supply Ability | 10000 sets per Month |
| Tempi di consegna | 15-30 giorni |
| Regular MOQ | 20 sets |
| MOQ for custom logo | 300 sets |
| MOQ for customized package | 300 sets |
| MOQ for graphic custom | 300 sets |





















