Stainless Steel Shower Channel Drain
Stainless steel shower channel drains offer a flawless look with excellent drainage capacity. Make shower cleanup easy with a low-maintenance, corrosion-resistant linear drain.
- Beschreibung
- Anfrage
Beschreibung
Spezifikation:
| Modellnummer | DW-21B |
| Material | Edelstahl 304 |
| Length Range | 300 – 2000Mm |
| Vertical Outlet Size | Dia40mm/50mm/80mm/100mm |
| Siphon | BAUCHMUSKELN & SS304 for Option |
| Oberflächenbeschaffenheit | Gebürstet / Polished / Mirror / Gold / Schwarz / Rose Gold / Gungrau |
| Zubehör | Grate Lifting Hook, Instruction, Hair Strainer, Adjustable Legs |
| Durchflusskapazität | 28-30L/m |
| Breite | 70mm,85mm,100 mm or custom-made |
| Height | 46mm, 50mm,60mm,67mm,76mm,95mm, 100mm |
| Option | LED light for choice, adjustable Legs; removable water seal siphon |
| Zertifizierung | Ce, ISO9000, EN1253-1:2015 |
| Garantie | 20 Jahre |
| Service | OEM/ODM |
| After-sale Service | Online technical support |
| Supply Ability | 10000 sets per Month |
| Delivery Time | 15-30 Tage |
| Regelmäßige Mindestbestellmenge | 20 Sätze |
| MOQ for custom logo | 300 Sätze |
| MOQ for customized package | 300 Sätze |
| MOQ for graphic custom | 300 Sätze |



















