Long Narrow Shower Drain
This shower drainer is a rectangularly shaped, long, e narrow drain. It can be installed along the wall. A perfect fit for walk-in showers, linear drains ensure optimal drainage and style.
- Descrição
- Investigação
Descrição
Especificação:
| Model Number | DW-17 |
| Material | Aço inoxidável 304 |
| Length Range | 300 – 2000MM |
| Outlet Size | Dia. 40mm |
| Siphon | abdômen & SS304 for Option |
| Surface Finish | Brushed / Polished / Mirror / Gold / Preto / Rose Gold / Gun Grey |
| Acessórios | Grate Lifting Hook, Instruction, Hair Strainer, Adjustable Legs |
| Capacidade de fluxo | 30-40L/M |
| Largura | 70mm |
| Height | 70mm |
| Application | bathroom, shower room, kitchen, swimming pool, washroom, wet room, balcony or outdoor–etc.. |
| Certification | CE, ISO9000, EN1253-1:2015 |
| Garantia | 20 Anos |
| Serviço | OEM/ODM |
| After-sale Service | Online technical support |
| Supply Ability | 10000 sets per Month |
| Delivery Time | 15-30 dias |
| Regular MOQ | 20 conjuntos |
| MOQ for custom logo | 300 conjuntos |
| MOQ for customized package | 300 conjuntos |
| MOQ for graphic custom | 300 conjuntos |


















