Linear Shower Wall Drain
Linear shower wall drain easy-to-install, easy-to-clean, and are available in lengths ranging from 300 mm up to 2000 mm and more.
- Keterangan
- Pertanyaan
Keterangan
Spesifikasi:
| Model Number | DW-W16 |
| Bahan | Besi tahan karat 304 |
| Length Range | 300 – 2000MM |
| Outlet Size | Dia. 40mm/50mm |
| Siphon | ABS & SS304 for Option |
| Surface Finish | Brushed / Polished / Mirror / Gold / Hitam / Rose Gold / Gun Grey |
| Aksesoris | Grate Lifting Hook, Instruction, Hair Strainer, Adjustable Legs |
| Kapasitas Aliran | 30-40L/M |
| Width | 70mm, 85mm , 100mm or other size |
| Height | 70mm |
| Aplikasi | bathroom, shower room, kitchen, swimming pool, washroom, wet room, balcony or outdoor–dll.. |
| Sertifikasi | CE, ISO9000, EN1253-1:2015 |
| Jaminan | 20 Tahun |
| Melayani | OEM/ODM |
| After-sale Service | Online technical support |
| Supply Ability | 10000 sets per Month |
| Delivery Time | 15-30 hari |
| Regular MOQ | 20 set |
| MOQ for custom logo | 300 set |
| MOQ for customized package | 300 set |
| MOQ for graphic custom | 300 set |




、















